- Алек, первый вопрос, по ведению – владеешь ли ты русским языком, или предпочитаешь говорить на гуцульском?

     

 

- Мне похуй, але краще гуцульскою.

 

     

 

 

     

- Думаю, читатели не поймуть. Ничего, буду переводить по ходу.

 

Адек, в Ивано-Франковске тебя и так все знают, ещё с прошлой революции – но в мировом масштабе пока не очень. Расскажи немного о себе – где родился, крестился, учился…

 

     

 

 

     

- Єстем Гуцул!Мама виносила в горах а відтак відвезла до тата на Теронпільщину аби родити у фєльдшерско-акушерскім пункті,привезла,вродила,покупала троха в молоці (бо дуже страшний був-важиу 2,700 - тепер 120),тай назад у горби,бо там місцє багато і близко до неба-виріс у горах та й поїхау до Станіславова (був дурний, думав шо тут веселіше,і тіко по приїзду зрозуміу, шо нігде так не весело єк у горах, учивси в інституті, думау шо буду розумнішим, лиш тепер зрозуміу, шо чоловік з народженнє або розумний або нє,шє малим присіу на всєкі голоси та й слухау усєку файну музику (був тоди на голосі Америки поп концерт перший у вівторок, а у четвер попконцерт другий), то всьо Юрий Осмоловский - цесе був 1971 рік, так шо всєких Роллінгіу тай ГрендФанкіу слухау співрозмірно чєсови, замічу, шо і тоди Бітлз перли менше, чим Ролінгстоунз. Почєу записувати з радіо, дес дотепер валєєси касєта на 4 скорості,та мнавіть є пісня Оу Гутарнік,шо значіт O,Darling бітліу,записау назву єк почув,відтак пішоу у армію, прийшоу, а тут зачєласи усєка хуйня тіпа русскій рок.Це дес був 1984-а, відтак наприкінці 1986 привіз малодінький ансамбіль Раббота ХО у Франкіуск (я тоди аби не робити, вписавси у єкийс молодіжний центр,то був сильнєйщий прикол) зал зібрау повений і люде сиділи в ахуї: «Шо то сі творе!», відтак Авіа,НОМ один з перших концертів (у їхному життю),а відтак, аби не тіко привозити єкіс групи суда а і дес їздити на шару(оскілко молодий був і було цікаво дес лундати),то узєуси тіпа за мєнеджірованіє ансамблю Захід,єкий потім стау групоу Минула Юнь-вєсьма ізвєстноу у ті чєси в Росії. У Минулій Юні басистом був Ромко Калина,той шо тепер Гринджоли, Разом нас багато!

 

 

     

 

 

- То я так понял, шо ты горец, як Шамиль Басаев, на міровоззрєніє твоё повлиял Голос Америки, ты як всякий нормальный чєловєк тянувся к лучшей жизни, закончил институт и служил в армии, а тут перестройка, и тебя засосала трясина рок-музыки, ты начав потихесеньку встраювати концерти, а потом продюсировать группу Прошедшая молодость, яка канула в бєзвєстность, кроме басиста, которій теперь граеть в группе Гринджолы. Пойдём дальше.

Як вы собрали Перкалабу, время было не самое творческое, более разврат и полупєдєрастия правит бал. Говорят, шо жива музыка вобще потихоньку вмираеть, или гуцулы про ето ще не слышали?

 

     

 

 

 - Про групу-ще коли була Минула Юнь, єка тоже грала музику з гуцулскими відзвукамизнау собі, шо три гітари і барабан для повного щєстя мало.А тут мій молодший братиско Фєдот раптом захтіу грати музику, я з того доуго смієуси, бо він тоди грау на гітарі так єк я на арфі,Фєдот знюхауси з Яремоу (своїм сусідом,басистом ансамблю Стратегічні Сперматозоїди (той іще ансамбіль був-торчали не по дєтски)),та й зачели шос пілікати,я на тото уваги не звертау,займауси своїми справами,аж раптом єкос через місєць зайшоу на репетицію,та й учув кавалок першої пісні, і зачелоси, узєли цимбаліста,духовикіу та й погнали наші городских. Бо хіба дурному не зрозуміло, шо коріннє,то така штука єка живішша живого,а гуцулске коріннє мало хто своїми руками годен вчіпити, на то силу тра. А ті, хто кажут шо жива музика відмирає- най будут здорові, а голоуне, живі.

Бо єк моя мама у війну ні одного німця не виділа, бо жила в горах, так і зараз ніяка глобалізація у гори не дойде, усеретси,і заким є усякі місця, єк Карпати, чи Ямайка наприклад-ті псіхи мают памнєтати, шо не все в середу Петра.

 

 

 

 

-Ага. То я так поняв, шо твой родствєннік, чистокровный москаль Федот в перерывах между водкой и наркотиками решил шо-то такое поиграть, а ты услышал, пожалєл талантище, и взяв у свои руки менеджмент. Решил стать гуцульским Юрой Айзеншпицем. Теперь надо бы выяснить, на якой почве произросла Перкалаба.

 

Расскажи, що щас в музыкальному планє представляет собою Ивано-Франковск? Шото дєлается интересное, хвестивали, концерты, такое всё? Конешно с нормальной, не позорной музыки.

 

     

 

-

Трошки нє так. Пробило мене колис, шо найдрайвовіше то є гуцулске весіллє, гуцулске весіллє то зоусім не то шо на ріунині,по драуву запре любий всраний рокинрол, музиканти грают зі швидкістю 160 ударів в мінуту, чистий драменбейс,тоди і порішиу собі,шо це то шо треба, а ще коренева музика, або музика єка проростає з того коріннє,так і сталаси Перкалаба,зара, до речі, в Перкалабі з 8 музикантіу штири весільно-похоронних,не кабацких а саме весільно-похоронних,Перкалаба запросто грає любу дифілєду де хочеш,чи то на вулиці єк було не раз,чи то після концерту для кентіу в гримьорці,або в поїзді або під роддомом Найголовніше шо то в радість єк нам, так і людєм,тай на колєду єк виходимо то збираїмо міх ковбаси з грішми,одне слово-ФАЙНЕ ЖИТТЄ,курва!

Стосоуно Станіслава то тут майже ніц і нема -оце недауно лиш поєвилиси єкіс файні інтєлігентні хлопчики-писателі єкі грают цікаву електронну музику,ще й відео знімают-тепершна молодьож,та котра з розумних,а так то паніка така сама єк і скрізь.

 

     

 

-

То очєнь нєплохо, шо вы можете на свадьбе сыграть, на похоронах тоже.

Важно для музыканта, шоб его талант был близок до людей.

Як вы сами называете свой стиль?

 

-Ну взагалі то,оскільки в групі половина весільних музикантіу,єкі автоматично і на похоронах грают,то сам розумієш єкий стиль.

До речі у нас у уже є пару чоловік єкі замовили нас собі на похорон,тай на весілєх хлопаки грали разом уже.у нашого цимбаліста,наприклад,крім того уже 4 рази грали під роддомом,коли зустрічали наших басиста і цимбаліста з діточками новонародженими, а жодне Різдво не проходит без нашого колєдОваннє,збираємоси і по людєх-на вечір п'єні з міхом коубаси і грошей,так і жиємо-весело і радісно.

 

 -чи маєте ви якусь допомогу від держави чи від місцевої влади?

 

 -Не маїмо і не хочемо мати-памнєтаємо заповіти благословенного Марлєя про Бабілон,не дурний чоловік був-згодні з ним.

 

-як записуєтесь, гастролюєте - схоже це на рокенролл кінця 80-х, чи усе помінялось?

 

     

 

     

 

 -Пишемосі у нашого кєнточка Артима з Фактично Самих,ансамбіль у нас доста складний для запису, а Артим – то такий собі геній,робе нам такий звук єк тра. Концерти граємо там де заплатєт і шоб не для єкихос мудакіу,єк наприклад ружні політики цеї осені.На 80-ті зара уже певно шо ніц не похоже,люди подуріли від слова ДЄНЬГІ,УСПЄШНИЙ,БІЗНЄСС з тим цілим шоу,шляк би його трафиу,не розуміют,шо до живого то маї дуже мало стосунку, концертіу більше маїмо дес поза Україноу чим в ній, там простіше, а тут усі хочут на шару, ну а ми їм не попускаїмо, з єкої радості?

 

 

 

- То я так понял, шо вы  часто буваєте у (вибачаюсь) Москві, а куди ще їздили, чи то на хвестівалі, чи просто з гастролями?

 

 

 

 -Ми чєстішє буваїмо там чим тут,тут чєстішє буваїт інчі,а там буваїмо в Москві,Пітері-це Расєя (грали в клубах Китайский Льотчік Джао Да,Запаснік,у Пітері в Платформі-нас там скрізь любєт,зара приїхали з фестивалю SKIF в Пітері (кажут шо то кийс понотвий фестиваль,єкий робит жінка Курьохіна,єкий про гриби гнау-грибіу не було.

В Польші нас таки любєт, нас чогос тіко в Ураїні не дуже, відау того,шо ми бесплатно не граїмо,але і тут мали пару файних відривок, в Шешорах наприклад,дуже там файний фестиваль,думаю, шо такі попускні фестивалі на ДЖАмайці робют,скоро поріунаїмо.Ще у Тернополі файні люде зі своїм Рейвахом-от ті робют так єк колис у девєдисєті у Києві, Повні Гудбаї

 

 

     

 

- ага, то ви украънська екзотика на експорт, вдома вас не дуже знають.Почєму? Ви принципово не "розкручуютесь", чи "хвормат не дозволяє"? я , наприклад, був би токо рад, еслі б чув на FM-станціях Перкалабу,  воно бодрить краще любова кокаїну.

 

     

 

 

 - Ну на мою гуцулску думку, є дві дороги:перша-крутитиси эк дідтьо в пеклі на сковороді, розкручуватиси,а друга- жити єк дихаїш,перша дорога то і є пекло,а друга то життє.При першій дорозі стают папулярніми,при другій дорозі спраужніми,хлопці зі мноу згодні.А стосоуно FM-то стан у єкому вони зара находютси,такий самий монголский єк і усьо решта,біда в тому,шо коли зачєласи історія FM в Україні,то за приклад розвитку взєли Америку,а не Європу,того і такі FM.

у Польші радіо зоусім другі.Але ми не переживаїмо, прийдемо в неньку зовні,вони тіко тоди і звертают увагу,коли хтос з старших братіу ім скажедивітси, шо у вас є”,-маупи, корочє...

Ми власне не бідуемо і не переймаємоси,і ідея їхіти жити до Києва,аби розкрутитиси визиває дружній сміх у всього ансамбілю. Хоча Київ наше найулюблене місто, після Гір і Станіслава, але жити і вмирати тра там-де тобі добре.

 

     

 

 

- То так, вмирати особєнно. Какой в Перкалабы личный состав? Похвамільно, будьласка.

 

     

 

 

 -Андрій "Фєдот" Фєдотов-вокал

Ярема Стецик-бас

Володя Шотурма-цимбали

Сергій Шваюк-труба

Орест Гудима-тромбон

Сергій Лєонов-гітара

Ігор Римик-перкусія

Саша Сингаєвський-барабани

Олег Гнатів-Perkalaba management

 

 

 

-Тоисть – это и весільні музыканты посчітані, чи ще пріглашаєтє на концерти? у написанні пісень - усі приймають участь?

 

     

 

-

     

 - Половина з музикантіу ансамбілю граї на вєсілєх і на похоронах,відносно робленєє пісень, то ми слідуємо завєтам великого Мао: «чіловєк нішо-колєктіу усьо»,у нас нема імен,ми всі разом і поокремо Перкалаба,тому нема і авторіу-заужди скрізь пишемо: слова і музика Перкалаба

 

     

 

 

 

-Розкажи про ваш диск - як ви його випустили, де продаєте, чи робите другий та таке інше.

 

 

-

 

Писалиси ми цілий рік,з осені 2003 по осінь 2004-їздили в Киїу до Артима (Фактично Самі),то наш кєнт і геніяльний звукач,записом задоволені.Літом нас увиділи в Шешорах маскалі з масковского лейбла Badtaste, та й захтіли видати,переговорили і результат в жоутні у Маскві вийшоу альбом "Свято Грибіу і Фореліу", зверни увагу, альбом видауси у Маскві на русскій ринок,але я поставиу умову аби всі надписи на альбомі були на українскій,маскалі на це пішди,бо дуже хтіли нас,альбом дуже добре продаєси,будем відау шо робити перевиданнє,уже навіть на Горбушці пірати штампанули,витак тоди ж у жовтні поїхали спрезентувалу ту пластінку в Москві у 2 клубах (Китайский Льотчик і Запаснік)всьо пройшло дуже файно,відтау зразу поїхали на революцію,бо ненька пропадала,заграли на майдані,постоєли в пікетах під ружними адміністрацієми і коли пішло на попуск поїхали доміу,зразу після нового року на мене уже вийшли з України-Тарас Бульба Ентертеймент,тожєе захтіли видати-результат видали в квітні цей альбом,правда під другоу назвоу-Горрри!,зара з траунє засідаємо писати другий альбом (матеріал уже є).До речі після Рок-Екзистенції у 2002 році до мене підходило 6 укр.лейбліу (дуже потужних-не буду для преси говорити єких,тобі по сікрєту,але тото не пиши плз,ЕМІ,Лавіна Мюзік ітд,хлопці поуністю зо мноу згідні єкі хтіли зразу нас видати,але я аби зберегти свободу пішоу тіко на ті умови єкі нас влаштовуют,хлопці поуністю зо мноу згідні з вибором.Шо таке Бед Тейст ти можеш подивитиси тут www.badtaste.ru і тут http://www.perkalaba.badtaste.ru

а тут по укр.релізу

http://www.umka.com.ua/ukr/catalogue/1444

 

 

     

 

-

 

алек, скажи будласка, з того часу, з 90-го, як ми познайомились, чим ти займався у "годи бєспрєдєла", до перкалаби. та ще й цікаво - ви заробляєте музикою на життя, чи доводиться ще працювати на бабілон?

 

     

 

-

 

Шо було у 90-ті не дуже вже і памнєтаю,актіуно пррожигау своє дурне життє...дес робиу вишибалов на єкихос дискотєках,дес іхдив з Федотом на Карпатскі трубази розводити глюпіх туристіу,дес займаусі з Прхаськом розводом митців тіпа Проскурні (в результаті були запрошені з пєрформансом на фест.Березілля),потім робиу відеоарт єкий одна одеска німкеня чи жидіука вивезла у францію на фестиваль,де мое кІно дістало приза,але я з того ніц не мав,бо вивозила то кіно чито німкиня чито жидівка з Одеси,най їй Бог помогаї,потім з тим же Прохаськом робили на мєстному телебаченні нічну програму "Місячний Удар"-то був 94 рік-і ми станіславских обивателів грузили тєлєгами єк наприкладшо от появиласи така співачка Бьорк і родом вона з Косова і ми тіпа починаемо її розкручувати,ну і проча лабуда на 94 рік для Станслава то було досить дивно-коли я вішєу великий кущ коноплі у кадр на фоні котрого ніс єкус різну ахінєю.

Тепер про Перкалабу-

Заким шо Перкалаба мусит ще контачити з Бабілоном,але всьо то на дуже помірному рівні (як каже Ярема ми всі нЕроби)всі займаютси непильноу роботьонкоу-хто художник,хто ще дес грає,хто робе дизайни,хто на ефемах,а хто і ніде не роби-корову пасе у баби єк наприклад наш ігорко -перкусіоніст...

 

 

 

     

 

 

-

ну й наостаннэ - що таке Перкалаба та якы ваши творчы плани?

 

     

 

-

Єто ти подьебуешь или так нужно?

 

 

 

-

 

про перкалабу - нужно, а творческие планы - подъябую

 

 

-

От,курва,шутнык прэстарэлий!

Насправді прикол полягає в тому шо Перкалаба то такий малесенький присілочок ні 9 хат під румунскоу границеу,на всьо село тіко один телевізор і той у лісництві ітой тіко лови з сателітки.У селі жие один прапорщик єкий служит поряд на погранзаставі,один лісник,пару лісорубів,буфетчиця,пару бабок і дідіу,пару молодих пацанів після армії які мабуть таккож підут таков дорогоу і одна дівка на виданнє,яку оберігає всьо село.та декілька діточок яких відправляют учитиси за 40 км в школу,вони там при школі і живут і дома бувают тіко на канікулах,в село мож заїхати тіко с пізньої весни до ранньої осені і то не кожною машиною,на горі стоїть бувший совітский военний космічний комплекс ПАМІР.розкурочений--три величезні білі сфери-короче гуцульський Твін Пікс,а найбільший прикол полягає в тому,шо це старе гуцульське село,АЛЕ!Увага!В 50-роках НКВД сюда ссилало з навколишніх міст (переважно з Чернівців)усяку дрібну дисиду і криміналітет на лісоповал (кишенькові злодії,якісь польські адвокати,повії ітд.)вони тут жили в бараках-гуртожитках потихоньку асимілювались шляхом статевих контактів з гуцулами і в результаті нарід який тут живе-результат цього божевільного міксу....уяви собі абсолютно вільні і горді горці і такі ж вільні і горді люди з міст...Зараз там тих 20-30 чоловік які живуть у цій глушині.Оце і є Перкалаба-місце де дідьтьо каже добраніч......

-           

-          Большое спасибо, Алек, от єсли б я ще всьо понимал шо ты тут наговорил.

Совєтую – вчи руський язік, ув Киеве все по руськи балакають, а Києв - столица.

Творчєских успєхов, друзякі!